Feminizm po polsku? Feminizm po amerykańsku?

Serdecznie zapraszamy na dyskusję poświęconą książkom wydanym w serii Biblioteka Kongresu Kobiet, prezentującej najważniejsze pozycje amerykańskiego feminizmu.

Wtorek, 22 marca, 2016, Biblioteka na Koszykowej godz. 18.00 (Koszykowa 26/28)
O książkach feministycznych wydanych w serii Biblioteka Kongresu Kobiet rozmawiają Agnieszka Graff (moderacja), Agnieszka Grzybek i Anna Dzierzgowska.

Agnieszka Graff – amerykanistka (OSA UW), tłumaczka i publicystka związana z ruchem feministycznym. Członkini rady programowej Kongresu Kobiet i zespołu „Krytyki Politycznej”. Autorka m.in. „Świata bez kobiet” i „Matki feministki”.

Agnieszka Grzybek – publicystka i tłumaczka (m.in. Mistyki Kobiecości Betty Friedan), działaczka organizacji pozarządowych, współzałożycielka Fundacji na rzecz Równości i Emancypacji STER. Członkini Partii Zieloni.

Anna Dzierzgowska – nauczycielka, feministka, tłumaczka (m.in. Reakcji Susan Faludi), współzałożycielka Społecznego Monitora Edukacji.

Podczas spotkania będzie można nabyć książki.

Feminism final